Tak kdo?! Ty? nebo snad ty?!

Hudba
Fresh hity

Na koho si dát letos bacha?

Jak to mám sakra vědět, na koho si dát letos pozor? Když to někdy nevyjde ani odborníkům z prestižních světových médií? Třeba na BBC by mohli vyprávět. Ale upřímně řečeno, úspěch v této oblasti dost dobře odhadnout nejde. Stejně jako když sázíte na dostizích. Všechno vypadá skvěle, kůň se vesele řehtá, ale potom se něco podělá. A protože s odhady budoucích hvězd hudebního jak BBC (Sound of 2017), tak například Vevo (Ones To Watch), nebo MTV, úplně nesouhlasím, sestavil jsem si vlastní žebříček.  Dneškem počínaje tu každý den přibude jedno nové jméno.

 

#FRSH 10 / 2017

Ray BLK

Věk: 22 let

Šance na úspěch v ČR: ########## (naprosto minimální)

Šance na Fajn Radio playlist: ########## (ano, bohužel čistá NULA)

Tahle dvaadvactiletá holka z jižního Londýna, která dostala nickname "UK Lauryn Hill" hvězdou u nás nebude. Bohužel. Nepomůže ji k tomu ani loňská nominace na nejlepšího nováčka v MOBO Awards. Ani to, že vyrostla na hudbě MTV Base a jménech jako Missy Elliott, Lil Kim, nebo Notorious B.I.G. Ray ve třinácti letech založila svou první skupinu "New Found Content" v které byl i dnes hvězdný zpěvák a hitmaker MNEK. Kam a kudy se od té doby ubírala její kariéra, můžete zjistil třeba na jejím Facebooku. Ještě malé vysvětlení "stage jména" BLK. Znamená to "Building Living Knowing", což jsou pro Ray, jak sama říká, tři základní životní hodnoty.  Mini album Ray BLK "Durt" si můžete dát na Spotify. V roli hostů se na něm objevují i Stormzy, Wretch 32 a SG Lewis.Tady je její song, kterým by mohla při troše štěstí prorazit. Plus ještě jeden.

#FRSH 09 / 2017

 

Raye

 Věk: 18 let

Šance na úspěch v ČR: ##########

Šance na Fajn Radio playlist: už na něm dávno je :-)

Ano, Rachel Keen už "hvězdou" je, jen o tom možná ještě tolik lidí neví. Ale třeba tenhle track už z našeho playlistu určitě znáte...

Kromě megahitu Jonas Blue zní hlas Raye i v několika dalších slušných hitech. Za všechny třeba Jax Jones a jeho track You Don´t Know Me, který má slušně našlápnuto.

#FRSH 08 / 2017

 

Rag´N´Bone Man

 

Šance na úspěch v ČR: ##########

Šance na Fajn Radio playlist: už na něm dávno je :-)

Rory Graham byl ještě nedávno jen lokálním zpěvákem z britského Brightonu. Neměl a podle mého názoru nikdy mít nebude předpoklady k tomu stát se hvězdou. Myslím ty fyzické. Ale poté, co se skvělým songem "Take Me To Church" uspěl Hozier, otevřela se šance i pro další podobné interprety. Rag ´N´ Bone Man ji využil naplno. Skončil dokonce na druhém místě v anketě BBC Sound of 2017, která každoročně předpovídá hvězdy následujícího roku.

#ToNejnovější můžeš pravidelně sledovat i TADY.

 

Libor Červinka

 

Poslouchejte fajn rádia

  • Fajn radio hity
  • Fajn radio fresh
  • Fajn summer party
  • Fajn summer chill