Kdo si odnáší Oscara za rok 2018?

Showbusiness

Koukněte, jaký filmy zabodovali, máme pro vás kompletní seznam vítězů!

Nejlepší film

Akta Pentagon: Skrytá válka
Dunkerk
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Lady Bird
Dej mi své jméno
Nit z přízraků
Uteč
Nejtemnější hodina

Nejlepší režie

Christopherem Nolanem - Dunkerk
Jordan Peele - Uteč
Greta Gerwig - Lady Bird
Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků
Guillermo del Toro - Tvář vody

Nejlepší mužský herecký výkon

Timothee Chalamet - Dej mi své jméno
Daniel Day-Lewis - Nit z přízraků
Daniel Kaluuya - Uteč
Gary Oldman - Nejtemnější hodina
Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq.

Mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Willem Dafoe - The Florida Project
Woody Harrelson - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Richard Jenkins - Tvář vody
Christopher Plummer - Všechny prachy světa
Sam Rockwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší ženský herecký výkon

Sally Hawkins - Tvář vody
Frances McDormand - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Margot Robbie - Já, Tonya
Saoirse Ronan - Lady Bird
Meryl Streep - Akta Pentagon: Skrytá válka

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

Mary J. Blige - Mudbound
Allison Janney - Já, Tonya
Lesley Manville - Nit z přízraků
Laurie Metcalf - Lady Bird
Octavia Spencer - Tvář vody

Nejlepší animovaný film

Mimi šéf
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
S láskou Vincent

Nejlepší původní scénář

Pěkně blbě
Uteč
Lady Bird
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší adaptovaný scénář

Dej mi své jméno
The Disaster Artist
Logan: Wolverine
Velká hra
Mudbound

Nejlepší výprava

Kráska a zvíře
Blade Runner 2049
Nejtemnější hodina
Dunkerk
Tvář vody

Nejlepší vizuální efekty

Blade Runner 2049
Strážci galaxie Vol. 2
Kong: Ostrov lebek
Star Wars: Poslední Jedi
Válka o planetu opic

Nejlepší kamera

Blade Runner 2049
Nejtemnější hodina
Dunkerk
Mudbound
Tvář vody

Nejlepší kostýmy

Kráska a zvíře
Nejtemnější hodina
Nit z přízraků
Tvář vody
Viktoria a Abdul

Nejlepší celovečerní dokumentární film

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Poslední v Aleppu
Strong Island

Nejlepší zahraniční film

Fantastická žena
The Insult
Loveless
O těle a duši
Čtverec

Nejlepší střih

Baby Driver
Dunkerk
Já, Tonya
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší hudba

Dunkerk
Nit z přízraků
Tvář vody
Star Wars: Poslední z Jediů
Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší původní píseň

“Mighty River” - Mudbound, Mary J. Blige
“Mystery of Love” - Dej mi své jméno, Sufjan Stevens
“Remember Me” - Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
“Stand Up for Something” - Marshall, Diane Warren,
This Is Me” - Největší Showman, Benj Pasek, Justin Paul

Nejlepší zvuk

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkerk
Tvář vody
Star Wars: Poslední Jedi

Nejlepší střih zvuku

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkerk
Tvář vody
Star Wars: Poslední Jedi

Nejlepší masky

Nejtemnější hodina
Viktorie a Abdul
(Ne)obyčejný kluk

Poslouchejte fajn rádia

  • Fajn radio hity
  • Fajn North Music
  • Fajn radio fresh
  • Fajn radio club
  • Fajn radio hard-core
  • Fajn radio black